Tel Erezyon – Wire EDM

Endüstriyel Makina İmalatı

Uygulamaya Özel Tel Erozyon Kesim Fiyatı


Tel erozyon, ham maddeleri işleyerek son ürüne dönüştürmek için kullanılan yöntemlerden biridir. Günümüzde CNC işlemeyle birlikte yaygın olarak kullanılan yöntemler arasında yer alır. Sert malzemeler kadar yumuşak malzemelerin de işlenmesinde kullanılan bu yöntem, birçok işletme tarafından tercih edilir. Tel erozyon kesim fiyatı, yapılacak uygulamanın boyutuna ve yapısına göre farklılık gösterir. Bu nedenle kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Yapılacak işlemin detayları belirlendikten sonra işlemle ilgili kesin bir fiyat verilebilir.

Tel Erozyon Kesimi Nedir?


Kıvılcım erozyonu ya da elektro erozyon olarak da bilinen tel erozyon, bir parçanın telle işlenmesidir. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta telle işleme yaparken, telin aşırı ısınması engellemektir. Bunun dışında işleme, yüzey işlemesi olabileceği gibi delik açma ya da şekil verme de olabilir. Bu nedenle tel erozyonu farklı uygulama alanlarında kullanılabilir.
Bu işlemin uygulanması için işlenen parçanın iletken yapıda olması gerekir. Kesim yapılırken iki elektrot arasında elektrik boşaltımı gerçekleşir. Bu elektrik boşaltımı, kıvılcım üreterek malzemenin kesilmesine ya da işlenmesine imkan tanır. Bu yöntemin en büyük avantajı, karmaşık kesimlere izin vermesidir. Aynı zamanda çapaklanma yapmadığı için elde edilen son ürün pürüzsüz bir yapıya sahip olur. Tel erozyon kesim fiyatı, yapılan inceleme sonucunda belirlenebilir.

Tel Erozyon ile Hangi Malzemeler İşlenebilir?


CNC ile karşılaştırıldığında birçok avantaj sunsa da malzeme konusunda bazı kısıtlamalar bulunur. İşlenecek malzemelerin iletken yapıda olması gerekir .

Tel Erozyon Kesim Fiyatı Nasıl Değişir?

Tel erozyon kesim fiyatı, birçok faktöre bağlıdır. Bunlardan en önemlisi malzemenin cinsidir. Sert malzemeler daha kolay işlenirken yumuşak malzemeler daha hassas bir sürece ihtiyaç duyar. Sürecin hassaslaşması iş gücünü ve buna bağlı olarak da maliyetleri arttırır. Bunun yanı sıra işlenecek olan desen ve yapılacak olan kesim de fiyatı etkileyebilir. Karmaşık desenlerin işlenmesi, kesim işleminin fiyatının artmasına neden olacaktır.Leave a Reply

Your email address will not be published.


Comment


Name

Email

Url